Prawo pracy i umowy cywilne w czasie epidemii
W jakiej sytuacji?
Obecna sytuacja wywołała konieczność zmian w funkcjonowaniu firm. Zmiany te bardzo często dotykają natury prawnej i interpretowania przepisów w odniesieniu do sytuacji bez precedensu w naszym kraju.
Czego się nauczysz?
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się na co zwrócić uwagę przy dostosowaniu działania firmy do istniejącego stanu, jakie mechanizmy są prawnie dozwolone, a jakich należy unikać. Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli z poczuciem bezpieczeństwa poruszać w meandrach prawa w tak specyficznej sytuacji z jaką przyszło się mierzyć organizacjom.
Zagadnienia poruszane w trakcie zajęć:
- Jak zorganizować zgodnie z prawem pracę zdalną pracowników?
- Jakie są prawa pracownika i pracodawcy w czasie pandemii?
- Jak siła wyższa i nadzwyczajna zmiana stosunków gospodarczych wpływa na funkcjonowanie firmy?
Ekspert odpowie również na indywidualne pytania uczestników (przesłane wcześniej do TAW Polska) jak i te zadane w czasie sesji.
Prowadzący:
Robert Mangold – Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Prawo. Ukończył również na tym wydziale drugi kierunek studiów Administracja, specjalność: Zarządzanie.
W 2001 r. przebywał na stypendium naukowym na LMU w Monachium. Odbył praktykę i pracował w dziale prawnym Konsulatu Generalnego RP w Monachium zajmując się pomocą prawną dla polskich obywateli i podmiotów gospodarczych.
Od 2002 r. jako doradca, zajmuje się pomocą prawną w dla przedsiębiorstw i podmiotów sektora finansów publicznych. Współpracuje z kancelariami prawnymi w zakresie prawa pracy oraz ochrony danych osobowych.
Ekspert DARR w zakresie handlu zagranicznego, prowadzi konsultacje dla przedsiębiorców. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim.
Autor publikacji książkowych i artykułów.
